Om Ung i OdsherredKontakt osVores UngehuseUnge-idéerNyhedsbrevFødevarer
ForsideOm Ung i OdsherredKontakt osVores UngehuseUnge-idéerNyhedsbrevFødevarerEventsActiveGamerKulturnat AsnæsOdshædringÅbningstiderUngekulturprisDonation?LAN 9. nov.LAN 11. jan.SponsorerOverlevelsesturWorkshopsDansk som andetsprogFilmworkshopRadioholdJapanskYogaParkour JamUpcomingBook en lærerEngelskEventKontoretFunktionel træningKlatringPole fitnessTyskUngebyrådBestyrelseFrivilligNatteravne SydNatteravne NordAndetUngeværkerKnallert kørekortTraktor kørekortVærkstedetFørstehjælpUngekulturpris
Ungekulturpris
 
De mange mansker
Ungekulturprisen 2017

Vinderen af Ungekulturprisen 2017 var Jesper Ahlgren Sarp, Freja Schønemann, Manja Haldbæk og Zenia Frederiksen fra teatergruppen De mange Masker.

 

Bidragsydere og sponsorer var: (alfabetisk)

Asnæs Autolakering, Bardolino, Bog & Idé Nykøbing Sj., Bravo Tours, Byens Blomster Fårevejle, Bøgelund, Café Ayse, Café Busk, Claus Rehfeld Health Innovation Institute, Dall Koncept, Den Rytmiske Højskole, Dragsholm Bilsalg, EC El, Eiland Electric Asnæs, Extra Fårevejle, Fransk Landstil, Fritidsborger, Greta’s Guld Sølv Ure, Gustav Salinas, HE Data, Orbesen Teknik Aps, JbyJ, Juel’s Blomster, Litha, LN Eventhal, Martin’s Cantina, Matas Asnæs, Matilde Kakao, Mini Midi Maxi, Netto Asnæs, NH Motorsport, Novom Event & Marketing, Ole Werner’s Transport, Outdoorcentret Asnæs, Punkt 1 Asnæs, Rema 1000 Fårevejle, Safran, Salka Valka, Salon Le Clip, Sparekassen Sjælland, Super Brugsen Nykøbing Sj., Super Brugsen Asnæs, Tuborgfondet og Vild med skind

 
Ungekulturpris 2016
Ungekulturprisen 2016

Vinderen af Ungekulturprisen 2016 var Emil Kaas

 

Bidragsydere og sponsorer var: (rækkefølge tilfældig)

UCO, Dragsholm Slot, Fritidsborger, Sparekassen Sjælland, Thomas Fryd, Ole Werners Transport, Gravør Lind, Asnæs Autolakering, Den Rytmiske Højskole, Ditlev Burke - industrial tools, Dall Koncept, RelationshusetGekko

 
Ungekulturpris 2015
Ungekulturprisen 2015

Modtageren af ungekulturprisen 2015 var Kamilla Jensen

 

Bidragsydere var: UCO, Den rytmiske Højskole, Vallekilde Højskole, Odsherred Teater

 
 
Indstil, Jean


Senest opdateret 21.08.2018 14:53 af LITJE
Kalender
Japansk
20. september kl. 17:00
Dansk andetsprog
24. september kl. 15:15
NATTERAVN?
28. september

Overlevelsestur
28. september kl. 16:00
Ungebyråd
3. oktober kl. 15:30
ActiveGamer
5. oktober kl. 16:00

Indstil en ung
8. oktober
Donation?
9. oktober
Kulturnat
26. oktober kl. 15:00

YOGA
5. november kl. 16:30
LAN Asnæs
9. november kl. 16:00
Ungekulturpris
16. november

LAN Nykøbing
11. januar kl. 16:00
Odsherred in your Facebook